Demonstracja działania korozji

Prezentujemy poniżej film, w którym doświadczalnie ukazany jest wynik działania inhibitora korozji Sentinel X100. W dwóch pojemnikach umieszczono dwa gwoździe, jeden zbiornik napełniono wodą, a drugi roztworem inhibitora. O wyniku eksperymentu prosimy przekonać się samemu.

Inhibitor korozji

Sentinel X100 inhibitor korozji
Zabezpiecza kotły i instalacje c.o. przed działaniem kwaśnej, agresywnej wody. Inhibitor stabilizuje pH wody, zaburzone po procesach zmiękczania, czym zatrzymuje procesy korozyjne. Blokuje również wydzielanie się gazów wodorowych, które są przyczyną szumów i hałasów dochodzących z kotła lub grzejników.Stabilizuje procesy chemiczne zachodzące w zładzie instalacji centralnego ogrzewania.

 

Polecamy także wpis o ekologicznych produktach o różnym zastosowaniu

5 myśli nt. „Demonstracja działania korozji

  1. Wow! Człowiek sobie nawet nie zdaje sprawy co się dzieje z metalem w wodzie… Korozja postępuje mega szybko… Świetny preparat na prawdę my teraz kończymy dom wykończenia m.in. bojlera jeszcze przed nami więc z pewnością pomyślę o zakupie tego preparatu aby zabezpieczyć się już od samego początku. Z drugiej strony moja mama ma bardzo duży bojler w domu też jej się przyda.

  2. Czasem proste i genialne rozwiązania mamy na wyciągnięcie ręki. Szybki rozwój tego typu produktów, wprowadza szereg udogodnień przy których mozemy zapomnieć o mozolnych tradycyjnych działaniach w tym zakresie oszczędzając czas i pieniądze na wymiane poszczególnych skorodowanych elementów w myśl zasady że wcześniejsze zapobieganie jest najtańszym wariantem by utrzymać nasze urządzenia na sprawnym i wydajnym poziomie. Genialny produkt na dzisiejsze czasy.

  3. Niestety, ale mogą pojawić się dziury i nieszczelności. Osad z kamienia kotłowego rozkłada się nierównomiernie, w miejscach nie zakrytych osadem powstają wiry, Wgląda to trochę jak strumień górski. W tych wirach woda działa ze zwielokrotnioną siłą i powstaje tzw. korozja wżerowa, która może powodować dziury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *