Zabezpieczenie urządzeń grzewczych – film

Zachęcamy do obejrzenia ładnego filmu, który w przystępny sposób przybliża produkty marki Sentinel. Preparaty te powodują czyszczenie i zabezpieczenie instalacji c.o.

 

Sentinel – zabezpieczenie instalacji

oferujemy produkty, takie jak:

sentinelSentinel X100

to podstawowy produkt, który powinien znaleźć się w każdej, czyszczonej lub nieczyszczonej, instalacji. Wodny roztwór organicznych i nieorganicznych inhibitorów korozji i osadów z kamienia. Zabezpiecza kotły i instalacje c.o. przed działaniem kwaśnej, agresywnej wody. Inhibitor stabilizuje pH wody, zaburzone po procesach zmiękczania, czym zatrzymuje procesy korozyjne. Blokuje również wydzielanie się gazów wodorowych, które są przyczyną szumów i hałasów dochodzących z kotła lub grzejników.


sentinelSentinel X200

to specjalista od tłumienia hałasów, dobiegających z przewodów instalacji lub grzejników. Twarda woda powoduje tworzenie się pól złogów między obszarami bez zanieczyszczeń. Nierówna powierzchnia  wnętrza rury stwarza warunki do powstawania tzw. „studni termicznych”, gdzie woda w instalacji nagrzewa się nierównomiernie. W studniach termicznych powstaje nasycona para wodna, będąca główną przyczyną szumów. Preparat Sentinel X200 usuwa złogi, co pośrednio przyczynia się do likwidacji szumów w instalacji. Preparat pozostaje na stałe w obiegu.


sentinelSentinel x300

to środek do czyszczenia systemów grzewczych nie starszych niż 6 miesięcy. Warto wyczyścić nawet zupełnie nową instalację, by pozbyć się zabrudzeń pozostałych po produkcji.


sentinelsentinel x400

to preparat służący do czyszczenia instalacji starszej niż 6 miesięcy. Po takim czasie, w instalacji zalega sporo materiału korozyjnego i szlamu. Jest to niekwaśny środek, dlatego może być stosowany do wszystkich typów systemów zbudowanych z podzespołów wykonanych z aluminium. Po wyczyszczeniu instalacji należy dodać do niej inhibitor X100, by utrzymać efekt.


sentinelsentinel x500

chroni przed korozją i wytrącaniem się kamienia kotłowego. Ale jego najbardziej charakterystyczną cechą jest ochrona przed przemarzaniem. Dozowanie Sentinel X500 zależy od spodziewanej temperatury przemarzania. Stężenie 20% chroni przed przemarzaniem do -6°C, 30% do -11°C, a 35% do -15 °C. Stężenie minimalne powinno wynosić 20%.


sentinel x700

przeznaczony jest dla systemów ogrzewania podłogowego. Usuwa szlam i dezynfekuje instalację, zapobiegając rozprzestrzenianiu się bakterii, dla których ogrzewanie podłogowe jest wymarzonym środowiskiem.

 

 

zabezpieczenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *