Uszczelniacz chemiczny Repa-Tech nie zadziałał?

Uszczelniacz chemiczny Repa-Tech nie zadziałał.

Czy może się zdarzyć, że uszczelniacz chemiczny Repa-Tech nie zadziałał?

Niestety w przypadku używania preparatów naprawczych nigdy nie mamy całkowitej pewności skuteczności, nie wiemy bowiem co jest przyczyną wycieku. Ale brak skuteczności działania chemicznych uszczelniaczy może być też cenną wskazówką w poszukiwaniu nieszczelności.

Jakie mogą być przyczyny braku skuteczności uszczelniania preparatami Repa-Tech?

  1. Należy sprawdzić naczynie przeponowe. Uszkodzona membrana będzie skutkowała spadkiem ciśnienia w instalacji i powstanie złudzenie, że instalacja cieknie, podczas gdy jest szczelna.
  2. W wypadku kotłów kondensacyjnych uszkodzenie może dotyczyć kotła. Pęknięty wymiennik nie da się uszczelnić, a wyciek będzie spływał razem z kondensatem. Sama instalacja jest zatem szczelna.
  3. Kształtka nie została zupełnie wlutowana, wprasowana, wklejona lub zgrzana z rurą. Ponieważ instalacja pracuje, następuje ciągłe przesuwanie się rury i kształtki względem siebie. Uniemożliwia to wytworzenie się korka uszczelniającego wyciek.
  4. Uszkodzenie instalacji przez które dochodzi do wycieku jest zbyt duże w stosunku do jej średnicy. Np. wiertło 10 mm wykona w rurze 15 mm taki otwór, że chemicznie nie da się tego uszczelnić.
  5. W wyniku przemrożenia powstało wzdłużne pęknięcie. Uszczelnienie chemiczne powiedzie się, lecz po jakimś czasie pęknięcie powiększy się i powstanie nowa nieszczelność.

Uszczelniacz chemiczny Repa-TechUszczelniacz chemiczny Repa-Tech Uszczelniacz chemiczny Repa-Tech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *