Czyszczenie instalacji, czyli oszczędność

Mimo że czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania przynosi wymierne korzyści, nadal nie wszyscy są tego świadomi. Oszczędność polega tutaj na ograniczeniu strat ciepła, które powoduje osad zbierający się w rurach. Jest to usługa, do której warto przekonać użytkowników systemów grzewczych.

Oszczędność

Osady z kamienia i szlam tworzą warstwę ograniczającą przepływ ciepła, przez co do ogrzania obiektu potrzebne jest zużycie większej ilości energii. W dobie nowoczesnych technologii strat tych można bez trudu uniknąć. Zanieczyszczenia te mają związek z wysoką w Polsce twardością wody, najczęściej w przedziale 15-21 dH, czego skutki obserwujemy np. we wnętrzu czajników elektrycznych.

W pewnym uproszczeniu przyjmuje się, że warstwa 1 mm osadu powoduje 10% straty energii. Analogicznie 2 mm osadu powodują, że jedna piąta wydatków na ogrzewanie nie przynosi żadnych rezultatów.

oszczędność

Czyszczenie instalacji

Instalację można wyczyścić z użyciem pompy, z pomocą środków chemicznych, które zmiękczą osady. Obieg wody pod ciśnieniem wypłucze poruszone cząstki kamienia oraz szlam, niwelując warstwę izolacyjną. W dalszej kolejności można zabezpieczyć przepłukaną instalację przed powstawaniem nowych zanieczyszczeń przy pomocy inhibitora. Wszystko to bezpiecznie i łatwo.

Dla instalatorów jest to nowy, dobry i prosty sposób zarabiania. Dla klientów – czysta oszczędność.

 

Polecane produkty

Inhibitor korozji Sentinel X100 zapobiega działaniu agresywnej, zmiękczonej wody lub blokuje wytwarzanie się kamienia w wodzie niezmiękczonej.

Sentinel X800 Jetflo jest silnym preparatem czyszczącym o wysokiej aktywności do stosowania w instalacjach centralnego ogrzewania.

JetFlush Rapid pompa ze zmienną cyrkulacją do ciśnieniowego czyszczenia instalacji c.o. Możliwe jest jej wypożyczenie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *