Sposoby na odkrycie wycieku z instalacji bywają różne. Czasem po mroźnej zimie schodzimy do piwnicy i z nieudawaną trwogą dostrzegamy niewielką stróżkę wody, która nieprędko, acz sukcesywnie wypełnia naszą spiżarnię wodą. Innym razem po prostu wskaźnik poziomu wody w instalacji informuje o coraz większych ubytkach, przez co diagnozujemy wyciek wewnętrzny w ścianie. Te dwa przykłady wskazują na zupełnie różne problemy, które zasługują na różne rozwiązania. Oto jakie sposoby na przeciekanie opracowaliśmy dla państwa.
Chemiczne uszczelnianie instalacji
Jeżeli wszystko wskazuje na to, że gdzieś na przestrzeni kilkudziesięciu metrów naszej instalacji skrytej w ścianie znajduje się wyciek, najlepszym zastosowaniem będzie wlanie do niej chemicznego uszczelniacza Repa-Tech. Dramaty związane z rozkuwaniem ścian nie są już w cenie i przeważnie potrafimy sobie radzić bez tego drastycznego rozwiązania.
Jeżeli awaria dotyczy niewielkiej, domowej instalacji centralnego ogrzewania i ubytek nie przekracza 10l na dobę, polecamy podstawowy produkt marki, czyli Repa-Therm.
Działa on w sposób bardzo prosty. Jedyne, co musimy zrobić, to wprowadzić go do obiegu na około 2 dni, podczas których inteligentne cząsteczki samoczynnie dotrą do miejsca wycieku i w wyniku reakcji z tlenem skrystalizują się, tworząc szczelny korek. Po około 2 tygodniach należy preparat wypłukać z instalacji.
Poważniejsze awarie w większych obiektach wymagają zastosowania poważniejszych środków. Ta sama marka oferuje adekwatne produkty
R 200 do 200 litrów wycieku
R 500 200 – 500 l dziennie.
Repa KOCIOŁ – 500-800 litrów na dobę
Sposoby na przeciekanie
Jeżeli znienacka zaskoczy nas pęknięta rura i już wiemy, że z chemicznego uszczelniania nici, ponieważ pękł przewodnik wody pitnej, dobrze jest mieć na podorędziu taśmę naprawczą. Dzięki swej rozciągliwości, Repa-Tape jest doskonałym narzędziem do prowizorycznego zażegnania cieknącego kryzysu.