Po co czyścić nową instalację? Przeważnie zawiera ona odpady poprodukcyjne i pomontażowe. Im szybciej zadbany o system grzewczy, tym lepiej. Czyszczenie, ochrona, konserwacja – to trzy kluczowe elementy dbania o instalację.
Czyszczenie
Po zainstalowaniu nowej instalacji, powinniśmy ją oczyścić. Fabryczne elementy, np. grzejniki, z reguły zawierają wewnątrz odpady poprodukcyjne, lub nadmiar topnika, które należy wypłukać po podłączeniu do systemu. W przypadku starszej instalacji, czyszczenie pozwoli pozbyć się zgromadzonego szlamu, co poprawi wydajność i oczywiście zmniejszy koszty ogrzewania.
Ochrona
Nieuzdatniona woda może być przyczyną nawet 15-procentowej straty wydajności. Po oczyszczeniu instalacji trzeba pamiętać o zabezpieczeniu jej przed ponownym zabrudzeniem, osadzaniem się kamienia i korozją. Można to osiągnąć przez dodanie do zładu określonej substancji chemicznej lub zamontowaniem filtra.
Konserwacja
Awaria ogrzewania zdarza się i niemal każdy zetknął się przynajmniej pośrednio z tym problemem. Po oczyszczeniu i zabezpieczeniu instalacji należy ją raz do roku konserwować. Istnieje wiele czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na działanie instalacji, np. zmniejszenie ilości wody podczas odłączania grzejnika w trakcie remontu. Poziom wody powinien być kontrolowany raz do roku.
Czyszczenie, Ochrona, Konserwacja
Stosuj sprawdzone porady na temat zabezpieczania instalacji, a unikniesz kosztownych awarii. Podstawowym produktem ochronnym jest Sentinel X100